Rodný dům Ferdinanda Porsche otevřel expozici 24 hodin Le Mans

Rodný dům Ferdinanda Porsche v Liberci-Vratislavicích otevřel novou fotovýstavu z díla Martina Straky. Jde o stálou expozici mapující nejpůsobivější momenty vytrvalostního závodu 24 hodin Le Mans z pohledu značky Porsche

 

Nová výstava je umístěna stylově v servisní budově areálu, kde jsou standardně garáže. Až do 30. srpna mohou návštěvníci obdivovat vzrušující prostředí proslulého vytrvalostního závodu automobilů, na jehož trati zaznamenala četné úspěchy právě značka Porsche, nesoucí jméno vratislavického rodáka.

 

Le Mans - Ferdinand Porsche
Zdroj: www.skoda-auto.cz

 

Výstava 24 fotografií respektovaného televizního komentátora „čtyřiadvacetihodinovky“ a výborného fotografa Martina Straky nazvaná „Porsche – 24 hodin Le Mans“ přináší to nejlepší z ročníků 2014–2017 závodu vpravdě královské kategorie. Na snímcích se objevuje i vítězný vůz z roku 2016 Porsche 919 Hybrid posádky Neel Jani / Marc Lieb / Romain Dumas, který návštěvníci najdou vystavený v hlavní expozici Rodného domu jen pár kroků od nové výstavy.

Rodný dům Ferdinanda Porsche v Liberci-Vratislavicích je pro veřejnost přístupný vždy od pátku do neděle od 9:00 do 17:00, v rámci zvýhodněného kombinovaného vstupného je možné spojit návštěvu s prohlídkou Škoda Muzea v Mladé Boleslavi. Zde mimo jiné probíhá výstava „S tradicí do budoucnosti“, která mapuje 125 let existence automobilky Škoda.

 

Také by vás mohlo zajímat:

Škoda Auto oslavuje 125 let od založení

Zdroj: Škoda Auto

Michal Kvapil

Jsem člověk, který si prošel bohatou praxí v oblasti žurnalistiky. Stáž jsem odstartoval na Novinkách.cz. Následně jsem přešel do mediální skupiny Lagardere, kde jsem pět let působil v Rádiu Zet / BBC na redaktorské a editorské pozici. Pracoval jsem i na pozici zprávaře. Následně jsem přešel pod projekt Youradio Talk, kde jsem měl i vlastní pořady - například Krypton pořad o kryptoměnách. Praxi jsem nabral i v regionální televizi První boleslavská, ve které jsem si prošel prací kameramana, střihače i redaktora. Souběžně s tím spolupracuji pro portál Mladaboleslav.cz a Boleslavský deník.