Dolní Bousov hostí Memoriál Marka Koštíře, výtěžek putuje mládeži

Dolní Bousov hostí 27. června od 10 hodin nultý ročník fotbalového turnaje pod titulem Memoriál Marka Koštíře. Pořadatelé a kamarádi vzpomínají na tragicky zesnulého kamaráda a jeho památku chtějí uctít tím, co miloval nejvíce. Jde o fotbal a lidi, kteří jej neustále obklopovali. Hlavními pořadateli akce jsou Nadační fond Marka Koštíře, Pivovar Rohozec, Dolnobousovský SK. Mediálními partnery události jsou Rádio MB, www.mladaboleslav.cz a Rádio Signal.

 

Systém 5+1 a čtyři hráči na střídání

Na turnaji je dobrovolné vstupné a výtěžek z něj putuje na dolnobousovskou mládež.
Bude se hrát na dvou malých hřištích systémem 5+1. Jeden tým může mít na střídání maximálně čtyři hráče.
Zapisné za tým činí 2000 Kč. V ceně jsou pivenky od hlavního partnera akce pivovaru Rohozec.
Dále se fotbalisté dočkají i bohatého občerstvení v podobě pečeného vepřového kolene s beraními rohy, hořčicí a křenem. I to je zahrnuto v ceně startovného. Mančaft si pak dle počtu hráčů zvolí poměr svého „cateringového balíčku“ v podobě většího množství kolene nebo naopak piva.

 

Memoriál Marka Koštíře
Zdroj: Nadačni fond Marka Koštíře

Na příště slibují pořadatelé velkolepější událost

O hudební doprovod se během turnaje postará muzikant a Markův dědeček Zdeněk Koštíř.
Pořadatelé již nyní pracují na formalitách nově vzniklého Nadačního fondu Marka Koštíře.
Na příští rok plánují uspořádat první ročník Memoriálu Marka Koštíře, v rámci něhož se budou vybírat finanční prostředky pro jedince, kteří je potřebují úplně nejvíce. O těchto nadcházejících aktivitách budou pořadatelé informovat během roku.

„Aktuálně jsou v řešení technické věci ohledně nadačního fondu, jehož součástí bude samozřejmě i transparentní účet. Řešíme ale i webové stránky, propagační materiály, komunikační kanály, navazujeme kontakty s médii a připravujeme se na příští rok. Větší jsme to chtěli udělat již letos, ale situaci nám trochu zkomplikovala koronavirová pandemie. Měli jsme domluvené hudební skupiny, program pro děti a dovednostní disciplíny. Řekli jsme si ale, že akce takovéhoto formátu vyžaduje větší pracovní nasazení. Letos tak uspořádáme nultý ročník, abychom si na Máru pořádně zahráli a připomněli si ho, jak se patří. Chceme, aby si turnaj užili jak hráči, tak i jejich doprovod,“ říká jeden z pořadatelů a zakladatelů Nadačního fondu Marka Koštíře Filip Štěrba.

 

Marek Koštíř
Zdroj: www.dbsk.cz

O Markovi Koštířovi

Marek Koštíř byl nadějný český fotbalista, který si prošel týmy, jako jsou FK Mladá Boleslav, FK Jablonec, Bohehemians Praha 1905, SK Union Nový Bydžov, Dolnobousovský SK nebo TJ Byšice.
Prakticky svůj veškerý čas věnoval tréninku a fotbalu. Slibnou fotbalovou kariéru mu zhatila táhnoucí se zranění. V rámci svého volného času se věnoval přátelům, často ale přispíval i na charitu a konkrétně na postižené děti.

„Pokud mám za Máru volit slova, která by vystihovala jeho životní hodnoty a to kym byl a zároveň důvod, proč jsme se rozhodli memoriál uspořádat, byla by to tato: pomoc lidem a zvířatům v nouzi, čisté srdce, zábava. Memoriál vznikl tak, že jsme se tohle vše rozhodli spojit dohromady se sportem, který mu byl nejblíže,“ říká přítelkyně Marka Koštíře a spoluzakladatelka Nadačního fondu Marka Koštíře Kristýna Vágnerová.

Marek Koštíř zemřel 15. února 2020 při tragické dopravní nehodě.

 

Také by vás mohlo zajímat:

Rodný dům Ferdinanda Porsche otevřel expozici 24 hodin Le Mans

AC Mladá Boleslav zahájil sezónu událostí Spolu na startu

 

Zdroj: Tývka.cz

Michal Kvapil

Jsem člověk, který si prošel bohatou praxí v oblasti žurnalistiky. Stáž jsem odstartoval na Novinkách.cz. Následně jsem přešel do mediální skupiny Lagardere, kde jsem pět let působil v Rádiu Zet / BBC na redaktorské a editorské pozici. Pracoval jsem i na pozici zprávaře. Následně jsem přešel pod projekt Youradio Talk, kde jsem měl i vlastní pořady - například Krypton pořad o kryptoměnách. Praxi jsem nabral i v regionální televizi První boleslavská, ve které jsem si prošel prací kameramana, střihače i redaktora. Souběžně s tím spolupracuji pro portál Mladaboleslav.cz a Boleslavský deník.