V MBC Bikeparku se pojedou pumptrackové a fourcrossové závody CYCOLOGY

Poslední prázdninový víkend tedy 31. 8. až 1. 9. se v ŠKO-ENERGO MBC bikeparku v Kosmonosích u Mladé Boleslavi uskuteční závody horských kol KING OF SRNKA TRAIL A CYCOLOGY 4X CUP.

V sobotu 31. srpna budou závodit děti i dospělí napříč různými kategoriemi na Srnka trailu.

Konkrétně pak půjde o dvě měřené jízdy s profesionální časomírou DanuTiming.

„Závod na Srnka trailu pojedeme na dvě měřené jízdy a bude se počítat rychlejší čas. Když ta trať vznikala, tak vedla po srnčích stopách, které tady byly vychozené do kopce ve křoví a po nich jsme s bagrem stavěli tuto trať,“ řekl pořadatel Štěpán Neuman.

Menší děti poměří své síly na novém, zvětšeném pumptracku.

Po slavnostním vyhlášení se dočkají závodění i dospěláci na novém velkém pumptracku.

Důležité je upozornit na to, že počet míst je omezený. Důležité je pak učinit registraci na internetových stránkách http://www.mbckids.cz.
Na této internetové adrese naleznete veškeré informace k samotnému závodu.

„Od loňských závodů se tady změnilo to, že máme nový pumptrack a nové skoky a abych doplnil, tak na sobotních závodech budeme závodit i na pumptracku,“ sdělil Neuman.
V neděli 1. září dojde ke klasickému programu a závodu ve fourcrossu.

„Bude to ve spolupráci s organizací CYCOLOGY, která zaštiťuje celý tento seriál závodů. My jsme čtvrtý závod v této sérii. Těch závodů se jede pět nebo šest, teď si přesně nevzpomenu. Je jich opravdu hodně a jsou rozmístěny po celé České republice. Určitě tady potkáte kluky z Olomouce, z Přerova, z Plzně, z Budějovic, takže se je tady určitě na co koukat. Závod se pojede formou kvalifikačních jízd, z kterých se jezdci rozřadí do pavouka a v návaznosti na to se pojedou kvalifikační jízdy a v návaznosti na to rozjíždí, které jezdce posunou až do finálových jízd,“ řekl jeden z pořadatelů Jaroslav Flek.

 

Zdroj: Tývka.cz

Michal Kvapil

Jsem člověk, který si prošel bohatou praxí v oblasti žurnalistiky. Stáž jsem odstartoval na Novinkách.cz. Následně jsem přešel do mediální skupiny Lagardere, kde jsem pět let působil v Rádiu Zet / BBC na redaktorské a editorské pozici. Pracoval jsem i na pozici zprávaře. Následně jsem přešel pod projekt Youradio Talk, kde jsem měl i vlastní pořady - například Krypton pořad o kryptoměnách. Praxi jsem nabral i v regionální televizi První boleslavská, ve které jsem si prošel prací kameramana, střihače i redaktora. Souběžně s tím spolupracuji pro portál Mladaboleslav.cz a Boleslavský deník.