Martin Burger uspořádal čtvrtou módní přehlídku (im)perfection

Ve Sboru českých bratří v Mladé Boleslavi se uskutečnila v pořadí čtvrtá módní přehlídka návrháře Martina Burgera. Ta letošní symbolizovala umělou dokonalost dnešní doby. Z toho vychází i její název (Im)perfection.

Jak přípravy probíhaly a jak byly dlouhé?

Přehlídka vznikala v hlavě už někdy v únoru, ale ta výroba tam to byla trochu sebevražda, tam jsem začal opravdu měsíc před a kolekce čítala okolo třiceti modelů, takže to bylo opravdu na těsno. Ještě dneska jsem něco došíval. Takže to bylo takové harakiri.

Co chystáš dál s přehlídkami nebo kam se chystáš?

Já se chystám do Prahy, stěhuji se kvůli vzdělání, ale na Mladou Boleslav nechci zapomenout a budu se vždycky rád vracet.

Máme po přehlídce, jak jsi spokojený? Bylo to vše podle tvých představ?

Bylo to úplně dle mých představ, přehlídka byla úplně, jak jsem si představoval v hlavě. Lidí také přišlo hodně, na Boleslav je to docela úspěch, lidi byli úžasní, byl potlesk ve stoje, což jsem musel zadržovat slzičky, dojalo mě to, takže já jsem stoprocentně spokojený.

Kde vybíráš modely nebo modelky, jsou to tvoji kamarádi nebo je to všechno přes známé nebo je to někde na internetu ulovené?

Je to mix. Největší podíl mají kamarádi. Potom vždycky na Facebooku nebo na Instagramu vyhlásím konkurz a třeba některé lidi jsem dneska viděl poprvé. Je to ale hrozný oříšek někoho takového najít. U kluků je to jednodušší. Také hrozí nebezpečí, že vám to den nebo dva předem vypoví. Stalo se mi to zrovna včera se dvěma modely. Takže to bylo trochu na rychlo, ale všechno se zvládlo a počet byl kompletní.

Kdybychom my lidi chtěli být u tebe modelové, co bychom museli udělat?

Já tuto otázku tak strašně nemám rád, protože strašně moc lidí se takto ptá. Hlavní je u mě ta výška. Na těch vyšších lidech to opravdu působí lépe

Martin Burger si za svoji módní přehlídku užil na konci standing ovation. Uvidíme s čím talentovaný mladoboleslavský návrhář přijde za rok.

 

 

Zdroj: Tývka.cz

Michal Kvapil

Jsem člověk, který si prošel bohatou praxí v oblasti žurnalistiky. Stáž jsem odstartoval na Novinkách.cz. Následně jsem přešel do mediální skupiny Lagardere, kde jsem pět let působil v Rádiu Zet / BBC na redaktorské a editorské pozici. Pracoval jsem i na pozici zprávaře. Následně jsem přešel pod projekt Youradio Talk, kde jsem měl i vlastní pořady - například Krypton pořad o kryptoměnách. Praxi jsem nabral i v regionální televizi První boleslavská, ve které jsem si prošel prací kameramana, střihače i redaktora. Souběžně s tím spolupracuji pro portál Mladaboleslav.cz a Boleslavský deník.