Mnichovo Hradiště pořádalo 12. reprezetační ples, Cenu města získali Havránek se Švermou

V Mnichově Hradišti se 2. února uskutečnil v pořadí 12. reprezentativní ples. Účast nezkazila ani chřipková epidemie. Všechny lístky se vyprodaly a za doprovodu kapely BIG´O´Band se zaplnil sál Základní škola studentská. Návštěvníci se mohli těšit také bohaté tomboly a předávání ocenění laureátům Ceny města. Ty se udělují jednou za rok na základě písemných nominací od mnichovohradišťské veřejnosti.

Tombola byla vskutku bohatá. Hlavní cenu představoval let balónem nebo projížďka sportovním vozem. Nedílnou součástí reprezentativního plesu jsou ale i Ceny města. Letošními laureáty Ceny města jsou veselský patriot a neoficiální historik této místní části Vratislav Šverma a pedagog i regionální politik Eduard Jan Havránek.

„Herci dostávají cenu Thálie, zpěváci dostávají Zlatého slavíka, kdysi byla cena TýTý. Pro mě to má stejnou hodnotu, protože to je ocenění občana města, které se dává jednou za život a je to takové hezké ocenění toho, co bylo, ale co už nebude. Zaplať pán bůh, že žiju, kde žiju,“ řekl pan Havránek.

„Tak je to pobídka dělat to, co si člověk myslel, že je i zbytečné a teď se to rozjelo. Dnes se o tom třeba ani nemluvilo, ale já jsem se teď dostal na zahraniční vojáky z Anglie a zjišťuji jednoho za druhým. Takové město, jako je Mnichovo Hradiště a už jich máme čtyři definitivně hotové a tři máme rozdělané. Takže, když to vezmete na počet obyvatel, které mělo kolem tisíce na začátku Protektorátu obyvatel, tak to je senzace,“ sdělil Šverma.

Na programu reprezentativního plesu bylo i taneční vystoupení turnovské taneční školy Ilma. Reprezentativní ples dopadl na jedničku. Nyní nám nezbývá nic jiného, než čekat na příští ročník.

Michal Kvapil

Jsem člověk, který si prošel bohatou praxí v oblasti žurnalistiky. Stáž jsem odstartoval na Novinkách.cz. Následně jsem přešel do mediální skupiny Lagardere, kde jsem pět let působil v Rádiu Zet / BBC na redaktorské a editorské pozici. Pracoval jsem i na pozici zprávaře. Následně jsem přešel pod projekt Youradio Talk, kde jsem měl i vlastní pořady - například Krypton pořad o kryptoměnách. Praxi jsem nabral i v regionální televizi První boleslavská, ve které jsem si prošel prací kameramana, střihače i redaktora. Souběžně s tím spolupracuji pro portál Mladaboleslav.cz a Boleslavský deník.