Festival kultur obohatí Mladou Boleslav druhým ročníkem

V Pluhárně se ve čtvrtek 17. září uskuteční po celý den Festival kultur. Tuto událost pořádá město Mladá Boleslav ve spolupráci s programem Nové Boleslavsko a Centrem na podporu integrace cizinců SUZ MV ČR. Dopolední část festivalu je věnovaná žákům ZŠ, odpolední část veřejnosti. Pro účastníky festivalu je připravená ochutnávka cizokrajných pokrmů. Mimo jiné se mohou těšit na bohatý program, který nabízí jednotlivé menšiny. Odpolední program je navíc obohacený o kulinářský workshop Ethnocateringu a Tibbet café. 

 

Festival se bude konat za přísných hygienických podmínek, ve vnitřních prostorách je povinnost nosit roušky. Riziko Covid-19 tak pořadatelé neberou na lehkou váhu.

V případě příznivého počasí bude festival z velké či úplné části přesunut ven.

„Poprvé se festival kultur konal v Kosmonosech a jeho atmosféra byla tak okouzlující, že jsme se rozhodli tento festival zopakovat, avšak na jiném místě, a to přímo v Mladé Boleslavi. A kde jinde než na Pluhárně? Toto nové industriální prostředí se úplně nabízí k pořádání kulturních akcí,“ uvádí vedoucí CPIC Mladá Boleslav Jana Súkeníková.

 

Deset menšin, deset různých zvyklostí

Návštěvníci odpoledního programu se dočkají deseti národnostních menšin z různých zemí. Konkrétně pak půjde o ochutnávky tradičních jídel a kulturního programu. Návštěvníci nahlédnou do tajů slovenské, turecké, mongolské, vietnamské, bulharské, kolumbijské, moldavské, thajské, indické a ukrajinské menšiny.

Na doprovodném programu se podílí např. Camara – africké tance, rapper Albi G., Hanka Nguyen s vystoupením slam poetry a mnoho dalších.

Veškeré informace jsou na FB stránkách Festival kultur Mladá Boleslav.

 

 

Také by vás mohlo zajímat:

Kosmonosy přivítaly Festival kultur, menšiny představily svůj národ

Zdroj: Tývka.cz

Michal Kvapil

Jsem člověk, který si prošel bohatou praxí v oblasti žurnalistiky. Stáž jsem odstartoval na Novinkách.cz. Následně jsem přešel do mediální skupiny Lagardere, kde jsem pět let působil v Rádiu Zet / BBC na redaktorské a editorské pozici. Pracoval jsem i na pozici zprávaře. Následně jsem přešel pod projekt Youradio Talk, kde jsem měl i vlastní pořady - například Krypton pořad o kryptoměnách. Praxi jsem nabral i v regionální televizi První boleslavská, ve které jsem si prošel prací kameramana, střihače i redaktora. Souběžně s tím spolupracuji pro portál Mladaboleslav.cz a Boleslavský deník.