Enyaq iV je k vidění v boleslavském Škoda Muzeu

Enyaq iV jakožto nový elektromobil mladoboleslavské automobilky Škoda Auto je k vidění ve Škoda Muzeu. Nový vůz se nedávno dočkal světové premiéry. Nyní si jej můžete prohlédnout na vlastní oči. Vůz je postaven na bázi modulární platformy pro elektromobily (MEB). K vidění je Škoda Enyaq iV z limitované edice 1895 vozů Founders Edition. Ta zároveň připomíná 125 let, jež uplynuly od položení základů mladoboleslavské společnosti v roce 1895.

 

Škoda Muzeum nabízí návštěvníkům kromě prohlídky expozic s historickými vozy ze 125leté úspěšné historie mladoboleslavské automobilky také příležitost seznámit se se žhavými novinkami české značky. Stalo se již tradicí, že například designové studie bývají bezprostředně po představení na mezinárodních autosalonech k vidění právě ve Škoda Muzeu.

Výjimkou nebyla ani studie VISION iV, jejíž premiéra se konala v březnu 2019. Stala se předobrazem automobilu Škoda Enyaq iV, světové odborné veřejnosti představeného 1. září 2020. Jedná se o první sériový vůz značky Škoda na bázi modulární platformy pro elektromobily (MEB).

Až do 30. září tohoto roku se návštěvníci Škoda Muzea mohou přijít seznámit s elektromobilem Škoda Enyaq iV přímo v expozici. Jedná se o nultý kus z limitované edice 1895 vozů Founders Edition, připomínající položení základů současné automobilky vizionáři Václavem Laurinem a Václavem Klementem právě v roce 1895.

 

S tradicí do budoucnosti

Vůz v atraktivní černé barvě laku karoserie s měděnými dekorativními prvky zaujal v rámci stálé expozice Škoda Muzea první pozici v sekci Evoluce. Zároveň je začleněn do krátkodobé výstavy „S tradicí do budoucnosti“, která připomíná milníky 125 let existence automobilky Škoda Auto.

Muzeum, situované v autentických bývalých výrobních provozech mladoboleslavské automobilky z počátku 20. století a v přilehlých prostorách, prezentuje bohatou historii značky Škoda ve stálé expozici i v rámci krátkodobých výstav. Návštěvníci si mohou prohlédnout také atraktivní depozitář s vystavenými sportovními vozy a prototypy.

Škoda Muzeum je zároveň multifunkčním objektem využívaným k pořádání celé řady kulturních a společenských akcí. V uplynulém roce 2019 přivítalo již 274 242 hostů z České republiky i zahraničí.

 

Zavítejte i do Rodného domu Ferdinanda Porscheho

Návštěvu Škoda Muzea lze v rámci zvýhodněného kombinovaného vstupného spojit s prohlídkou Rodného domu Ferdinanda Porscheho v Liberci-Vratislavicích. Rodný dům je veřejnosti přístupný v pátek, sobotu a neděli od 9:00 do 17:00, v ostatní dny po předchozí domluvě s Návštěvní službou Škoda Muzea.

Přímo v Mladé Boleslavi je zároveň možné navštívit partnerské Letecké muzeum Metoděje Vlacha situované na místním letišti, návštěvníci Škoda Muzea obdrží slevu.

 

Také by vás mohlo zajímat:

Škoda Enyaq iV bude dražší než milion

 

Zdroj: Škoda Auto

Michal Kvapil

Jsem člověk, který si prošel bohatou praxí v oblasti žurnalistiky. Stáž jsem odstartoval na Novinkách.cz. Následně jsem přešel do mediální skupiny Lagardere, kde jsem pět let působil v Rádiu Zet / BBC na redaktorské a editorské pozici. Pracoval jsem i na pozici zprávaře. Následně jsem přešel pod projekt Youradio Talk, kde jsem měl i vlastní pořady - například Krypton pořad o kryptoměnách. Praxi jsem nabral i v regionální televizi První boleslavská, ve které jsem si prošel prací kameramana, střihače i redaktora. Souběžně s tím spolupracuji pro portál Mladaboleslav.cz a Boleslavský deník.