Dětský den v Mnichově Hradišti přispěl na dobrou věc

V Mnichově Hradišti se uskutečnil v pořadí pátý ročník Rodinného dne, který se pořádá u příležitosti Dne dětí. Letošního ročníku se zúčastnila řada spolků, jako jsou například Tenisový klub MH, Sokol MH, Hasiči MH, Hasiči Škoda Auto, Jednota bratrská MH, Skauti MH, kynologové, modeláři a další. K dispozici byl bohatý program s loutkovým divadélkem nebo i dětským vystoupením. Děti si navíc mohly vyzkoušet střelbu na fotbalové šipky, zahopsat si ve skákacím hradu nebo si nechat namalovat něco na obličej. K dispozici byl i skákací hrad.

Oslava Dětského dne byla ale i pro dobrou věc. Mnichovohradišťský spolek Žijeme pro Hradiště totiž vybíral finanční prostředky pro Dětský domov v Krnsku, ale i pro žačku místního gymnázia, která trpí leukémií. Akce tak představovala i pomyslnou osvětovou akci a vyzývala lidi k darování kostní dřeně. O tom v naší reportáži hovoří předseda Žijeme pro Hradiště Pavel Břicháček. Lidé tak tímto skutkem mohou zachraňovat životy.

Události se zúčastnil i manažer SK Slavia Praha futsal Daniel Kolman s hráčem Radimem Zárubou. Milovníci fotbalu a především fanoušci Slavie, tak mohli získat cenně autogramy. Jak Kolman, tak i Záruba oceňují podobné aktivity, kde si děti mohou zkusit různé aktivity. Podle Ondřeje Knoblocha má tato akce i usnadnit práci rodičům, kteří tak nemusí se svými dětmi obcházet různé kroužky. Tady je totiž mají všechny a dítě může lehce přijít na to, jaká aktivita se mu právě zamlouvá.

 

 

Zdroj: Tývka.cz

Michal Kvapil

Jsem člověk, který si prošel bohatou praxí v oblasti žurnalistiky. Stáž jsem odstartoval na Novinkách.cz. Následně jsem přešel do mediální skupiny Lagardere, kde jsem pět let působil v Rádiu Zet / BBC na redaktorské a editorské pozici. Pracoval jsem i na pozici zprávaře. Následně jsem přešel pod projekt Youradio Talk, kde jsem měl i vlastní pořady - například Krypton pořad o kryptoměnách. Praxi jsem nabral i v regionální televizi První boleslavská, ve které jsem si prošel prací kameramana, střihače i redaktora. Souběžně s tím spolupracuji pro portál Mladaboleslav.cz a Boleslavský deník.