Töpfer je spokojený s uplynulou sezónou a chce opět na mistrovství Evropy

Atletický klub Mladá Boleslav má za sebou sezónu, ve které se především muži udrželi v první lize. Ženy se zase umístily na pátém místě z celkových devíti družstev.

Libor Dinga, místopředseda a trenér AC Mladá Boleslav

Jak jste spokojený s uplynulou sezónou?

Se sezónou jsme spokojení velice. Dokázali jsme totiž dosáhnout spousty individuálních úspěchů, ale i to, že jsme udrželi soutěž první ligy hned v základní části.

Jaké největší úspěchy byste z té uplynulé sezóny zmínil?

Nejvíce bych vypíchl úspěch Ládi Töpfera, který má stříbrnou medaili z Mistrovství Evropy juniorů ve štafetě na 4x 400 metrů. Láďa je i mistrem České republiky ve své kategorii, byl druhý na mistrovství dvaadvacítek a dále tam máme Kubu Kolína, který byl třetí na 800 metrů, Tereza Hlaváčová je druhá na deset kilometrů venku na tři kilometry v hale, Patrik Medáček – stříbrný v hale i venku. Máme tam i mladé, kde Filipec byl třetí ve víceboji. To jsou asi ty individuální úspěchy a co se týče družstva, tak to, že jsme udrželi bez problémů tuto soutěž, což je ta první liga a dále i mládežníci junioři a žáci postoupili na mistrovství České republiky.

Co byste si přáli zlepšit do následujících sezón. Jsou potřeba nějaké věci, které by bylo třeba zlepšit, ať už jde třeba o vybavenost nebo i o výkony vašich svěřenců?

Když budu mluvit o vybavenosti, ta my jsme tady pořádali mistrovství České republiky v přespolním běhu a chtěli bychom tady pořádat i nějakou větší soutěž tady na dráze, jako je mistrovství republiky juniorů nebo žactva. Nicméně nám tady chybí nějaké věci. Máme tady třeba problémy s tyčkařským doskočištěm, nemáme tak ideální překážky, což bychom potřebovali. To jsou věci, které když zlepšíme, tak můžeme tady pořádat i takovou soutěž. Co se týče toho, abychom zlepšili výsledky, tak pořád musíme pracovat více s mládeží. Máme tam teď mezeru v té žákovské kategorii a to se bude do budoucna promítat do vyšších kategorií.

Čím je to dané, že není takový zájem o atletiky?

Zájem asi je. My těch atletů máme celkem dost, ale potřebujeme zkvalitnit tu přípravu, tréninky a dostat sem bývalé závodníky a tito lidi, aby se následně starali o naše žáky. Nechci tím říci, že bychom měli slabé trenéry – to vůbec, ale potřebovali bychom jich víc, abychom tu kvalitu mohli zvýšit.

Rýsuje se odkaz atleta formátu Jana Železného nebo někoho podobně ikonického? Může to být právě Láďa Töpfer?

Honza Železný byl výjimečný člověk, vyhrál třikrát olympiádu a třikrát mistrovství světa. To kdyby se Láďovi povedlo, tak budeme nadšení. Láďa je velice talentovaný závodník a další tu asi rostou. Že by to bylo ale až v takové kvalitě jako je Honza Železný, to si v tuto chvíli nemyslím.

Ladislav Töpfer, atlet AC Mladá Boleslav

Jak jste spokojený s uplynulou sezónou?

Já jsem velice spokojený, protože se nám podařilo to, co jsme měli v plánu a asi i lépe, než jsme čekali.
Na čem bystě chtěl zapracovat do příští sezóny a v čem se zlepšit?
Určitě je potřeba pokračovat v tom, co děláme, ale zapracovat třeba lépe na svalové přípravě, protože může dojít třeba k nějaké prevenci před zraněními, třeba posílit střed těla a podobné věci.
Kdybyste mohl zrekapitulovat vaše největší úspěchu v minulé sezóně. O co by konkrétně šlo?
Největší úspěch byla vůbec nominace na mistrovství Evropy a poté se štafetou stříbrná medaile, kde jsme v národním rekordu byli druzí.

Jaký je váš cíl, který byste chtěl splnit v horizontu pěti let?

Mým cílem bude se dostat v příštích letech na mistrovství Evropy do dvaadvaceti let a možná i na mistrovství Evropy dospělých třeba, když bude šance ve štafetě.

V Mladé Boleslavi ale válí i žáci. Ve dnech 20. až 22. Září se uskutečnilo v Kolíně mistrovství České republiky starších žáků a žákyň. Nejúspěšnější disciplínou pak byla chůze. V závodu na 3000 metrů se umístil na druhém místě Patrik Solnička a Matěj Šturma obsadil pátou pozici. V soutěži žákyň se na třetím místě umístila Lucie Krinwaldová.

 

Zdroj: Tývka.cz

Michal Kvapil

Jsem člověk, který si prošel bohatou praxí v oblasti žurnalistiky. Stáž jsem odstartoval na Novinkách.cz. Následně jsem přešel do mediální skupiny Lagardere, kde jsem pět let působil v Rádiu Zet / BBC na redaktorské a editorské pozici. Pracoval jsem i na pozici zprávaře. Následně jsem přešel pod projekt Youradio Talk, kde jsem měl i vlastní pořady - například Krypton pořad o kryptoměnách. Praxi jsem nabral i v regionální televizi První boleslavská, ve které jsem si prošel prací kameramana, střihače i redaktora. Souběžně s tím spolupracuji pro portál Mladaboleslav.cz a Boleslavský deník.