Tajemné sklepení pod Mnichovým Hradištěm

Mnichovo Hradiště od loňského roku zahájilo revitalizaci Masarykova náměstí. Práce pokročily do druhé etapy, která potrvá téměř celý letošní rok. Když se kopne do země, přichází často i nečekaná překvapení.

Při opravách kanálů se dělníci prokopali až k historickým tesaným sklepům. Domy, kterým sklepy sloužily, už na dnešním náměstí vůbec nestojí.

Ve videu však pamětníci jistě dobře poznají bývalou Boleslavskou ulici, dnes ulici Víta Nejedlého, pod kterou se objevené sklepy nacházejí. Na sanací sklepů se finančně společně s městem podílí také Středočeský kraj. Silnice by zde měla být znovu otevřena v průběhu června.

Omezení jsou nepříjemná, avšak je zde už položeno nové potrubí vodovodu, opravují se sklepy, budou zde komplet nové povrchy. Brzy se po 60 letech se konečně dočkáme nového srdce města Mnichovo Hradiště.

Zdroj: Tývka.cz, Mnichovo Hradiště

Michal Kvapil

Jsem člověk, který si prošel bohatou praxí v oblasti žurnalistiky. Stáž jsem odstartoval na Novinkách.cz. Následně jsem přešel do mediální skupiny Lagardere, kde jsem pět let působil v Rádiu Zet / BBC na redaktorské a editorské pozici. Pracoval jsem i na pozici zprávaře. Následně jsem přešel pod projekt Youradio Talk, kde jsem měl i vlastní pořady - například Krypton pořad o kryptoměnách. Praxi jsem nabral i v regionální televizi První boleslavská, ve které jsem si prošel prací kameramana, střihače i redaktora. Souběžně s tím spolupracuji pro portál Mladaboleslav.cz a Boleslavský deník.